Nemoci

Dotaz

Semiš 08.10.2018
Stalo se mi, že ikdyž chovám krátkosrsté plemeno,objeví se mi mezi mláďaty králík který vypadá jako angorák.Později kůže vypadá jako dredy.Králík žere normálně ale nepříbírá jako jeho sourozenci.Čím to může vzniknout?

Nemoc?

pitrs 15.07.2017
dobrýden,prosím o radu mám samici tři roky starou ( NB) přestala jíst asi pátý den ale pije chová se divně klepe se neustále klepe předníma nohama

Nemoc?

Martina 07.06.2017
Ahoj muj králík uz dva dny neji nechce pit je nafoukly jen sedi v koutě.asi to vypadá na nemoc kokcidioza

Králík ochrnul na zadní nohy

Kateřina 16.12.2016
Dobrý den, prosím o názor oč může jít. Jeden králík nám padl na zadní nohy. Nemá žádné další potíže, dokonce má i chuť k jídlu. Nevíte k čemu mohlo dojít? Děkuji za odpověď.

Úhyn mládětě

Vláďa 12.12.2016
Cca 9 týdnů staré mládě z hnízda sedmy mladých uhynulo během několika málo hodin. Mláďata ještě nebyla odstavena. Další mláďata ani samice nejeví žádné znaky nemoci. Není patrné žádné průjmové onemocnění ani u uhynulého mláděte. Příjem potravy normální. Napadne někoho proč k tomuto úhynu mohlo dojít?

Choroby

nanina 05.12.2016
Chcela by som sa spýtať,či môže človek preniesť na zakrslého králika nejakú chorobu. Za každú odpoveď vopred ďakujem :)

Hubnutí

Lucie 28.08.2016
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví co s našim králíčkem. Králík nám přestal baštit, proto jsme navštívili veterináře, který mu dal antibiotika a vitamín B. Všechno se vrátilo do normálu ale během následujícího týdne zhubl tak že mu leze páteř a pánev. Změnili jsme krmivo a seno ale i tak nepřibírá (začal baštit za dva). Poslední tři dny mu kysá i levé oko. Bohužel už je poměrně starý (6 let), mohlo by to tedy být stářím? Kdyby někdo věděl co by mu mohlo být a jak to léčit budu moc ráda.

Hnisavé oči

Dáša 26.06.2016
Dobrý den, nějaká dobrá rada pro nás? Králík 3 měsíce zahnisané oči léčené veter. i mnou a bez úspěchu.Žádná rýma ani syfilis jen hnisavé oči :-(
Kotec čistý,strava běžná....oko špatné.
Děkuji Dáša

Úhyn samice

Jirka 12.12.2015
Dobrý den, měl bych otázku. Samice měla osm mladých a nebyl žádný problém. Po měsíci samice ležela v kotci a nemohla se postavit. Okamžitě sem ji přemístil, ale do večera uhynula. Samice byla mladá a pár odchovů už měla. předem díky za odpověď.

Úhyn mláďat

Boris 20.07.2015
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na úhyn celého hniezda mladých králikov. Samici sa narodili mladé na začiatku júla. Hneď po narodení, nechala samica 1 mladé mimo hniezda, asi bolo choré a uhynulo, ostali 2 mláďatá. Na 7. deň som našiel uhynuté mláďa v hniezde, no a ostalo tam jedno, vyzeralo dobre, zdravo, ale na cca 11.-12. deň už nevyzeralo až tak dobre, malo redšiu srsť, nebolo úplne guľaté, a na 14. deň uhynulo. Neviem čo sa stalo, vôbec ma nič nenapadá, samica má 4,5 roka, mala už veľa vrhov, je to dobrá matka. Prosím poraďte mi.
1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek