Tipy na vitamíny pro králíky

15.08.2015 09:36

Tipy na vitamíny pro králíky

Správná výživa a zdravotní stav zvířete je velmi důležitý. V dnešním článku vám přineseme zajímavé tipy na vitamíny pro králíky, které napomáhají chránit zdraví a odolávat různým nemocem.

Vitamíny ve formě bylin

Králíkům můžeme dodat spoustu vita mínů ve formě bylin. K těm osvědčeným, se širokým spektrem využití, patří smetanka lékařská, kopřiva, ostropestřec anebo březový list. V přírodní formě mohou patřit k běžné stravě králíků podávané v čerstvém stavu. Ale dají se přidávat také do stravy, a to ve formě například fitness bylinné směsi pro hlodavce. Takováto směs je bohatá na přirozené minerální látky a bioflavonoidy, které optimálně zásobují tělo zvířat stopovými prvky, léčivými látkami a aminokyselinami, jež podporují veškeré procesy látkové výměny v těle králíků.

Vitamín C v doplňku stravy

Velmi vhodným přípravkem pro králíky je také sypký doplněk stravy ke krmivu - Ovoce s vitamínem C určený přímo pro hlodavce.  Obsahuje jednak ovoce, ale také kvasnice a mořské řasy a další hodnotné komponenty, jako například černý rybíz nebo slupky šípků, které napomohou vyváženosti stravy králíků. Pro králíky tak zajistí dostatek kyseliny listové, niacinu, riboflavinu, vitamínu C, zvláště v zimním období, kdy by mohli pociťovat jejich nedostatek.

Rozpustný doplněk upravující pH vody

Další vhodnou formou vitamínových doplňků pro králíky jsou tekuté ve vodě rozpustné koncentráty, které jednak dodávají do těla hlodavců dostatek vitamínů a směsí kyselin, ale zároveň pomáhají udržovat vodu v pítkách déle čerstvou díky redukci pH. Dávkování 5 ml na 1 litr vody denně vám zajistí, že vám tento doplněk stravy vydrží opravdu dlouho a navíc dobře poslouží.

Vhodná prevence před plísněmi a bakteriemi

Jako vhodnou prevenci před vznikem nejrůznějších plísňových nebo bakteriálních onemocnění králíků lze považovat Acidomid K. Tento přípravek se opět podává do napájecí vody a má výrazný vliv působící proti množení patogenních bakterií a rovněž tlumí rozvoj nitrobuněčných parazitů u králíků. Pro maximální efekt je nutné podávat do napájecí vody přípravek pravidelně.

Fotogalerie