O portálu Králíkář.cz

O znovuspuštění stránek...

Vážení přátelé a návštěvníci našeho portálu, 

jsem velmi rád, že po několika měsících resuscitování našich společných stránek došlo k jejich úspěšnému znovuspuštění. Práce na webu byly dlouhé, stály hodně úsilí a práce, ale věřím, že vás stránky ve svém novém elegantnějším kabátě zaujmou a budou se líbit o nic méně, než-li ty staré. 

Veškerý věcný obsah, na který jste byly zvyklý - tedy články o chovu králíků - zůstal zachován, aby každý začátečník i zkušený chovatel nalezl praktické informace, které vyžaduje. S vaší pomocí se budeme snažit obsah portálu i nadále rozšiřovat.

Tou nejzásadnější změnou, kterou Králíkář.cz přinesl, je přesunutí naší králíkářské komunity včetně poradny na celosvětovou sociální síť - www.facebook.com! Na této síti naleznete dva odkazy na náš portál - facebookovou stránku a facebookovou skupinu našeho králíkáře. Neváhejte, lajkujte naš i stránku, připojte se do skupiny a začněte diskutovat s ostaními králíkáři tak, jak jste byli zvyklí. 

Pevně věřím, že vás nové uspořádání stránek neodradí od jejich navštěvování a portál se opět zařadí mezi přední chovatelské weby v České republice.

S chovatelským díky za vaši podporu,

Bc. Michal Vejvoda, tvůrce portálu Králíkář.cz

 

O historii portálu...

Práce na obnovení webu, které se uskutečnilo začátkem července 2015, mne přivedlo na myšlenku, jak to všechno začalo a kdy. Ono zamyšlení se nad tím, co nás potkalo a jak se dříve začínalo, bylo dobrým výstupním bodem pro další práce na znovuobnovení. Také jsem si uvědomil, že je to již řada let, co náš portál běží a stálo by za to, udělat si malou rekapitulaci. Určitě vás totiž zajímá, kde se vůbec vzal portál králíkář.cz? Jak došlo na název králíkář pro chovatelský web? Proč jsme s tím vším začali a kdo nás podporoval?

Stránky se zrodily zcela nenápadně již v roce 2009 pod zcela jiným názvem. Ambicemi stránek nebylo nic jiného, než poradit novým chovatelům králík a zodpovědět veškeré jejich všetečné dotazy. Proč? Když jsem sám začínal s chovem králíků, chyběly mi informace, bez kterých to zkrátka nejde. Rozhodl jsem se proto, tuto mezeru zaplnit. Tehdy byly stránky spuštěny pod doménou chov-kralici.estranky.cz jako mé osobní stránky. Během několika měsíců si získaly značnou oblibu, především díky svému obsahu - článkům o chovu.

Na jaře 2010 mne oslovil jeden z jejich návštěvníků – Tomáš Mičunek. Stejně jako já mladý student, nadšený chovatel a navíc IT specialista, který by rád spojil dva své koníčky v jeden - chov a programování. Spolupráce byla na světě! Během léta 2010 po Tomášově programování a mé práci na obsahu pro stránky byly připraveny ke svému spuštění. Ale vyskytlo se další dilema. Jak stránky trefně a originálně pojmenovat? Ačkoliv padaly zajímavé nápady, jako např. www.5samyc.cz (jako analogie na film Slunce, seno…), volily jsme mezi standardními názvy typu chov.kraliku.cz a podobnými. Až pár týdnů před ohlášeným spuštěním se mi dostala do ruky stará chovatelská publikace Králíkářství a později Králíkářská genetika od Jaroslava Fingerlanda. Proč neoprášit toto elegantní slovíčko a uvést jej v život? Bylo rozhodnuto!

Za pár měsíců po spuštění stránek si udělaly své jméno a získaly spoustu pravidelných návštěvníků, mezi jinými i řadu těch, kteří neměli strach se také projevit a uveřejnit své vlastní dílka a rady, poradit ostatním s jejich problémy či publikovat své fotografie. Nedílnou součástí stránek se staly i příspěvky od veterinárních lékařů, kteří si stránek také všimli, zaujali je a rozhodli se chovatelské veřejnosti pomoci tím, že napsali a publikovali články o nemocích a chorobách, se kterými se ve svých chovech pereme. Všem těmto podporovatelům patří jejich dík. I oni jsou tvůrci našeho webu!