Kontakt

Narodil jsem se v roce 1988 a vyrůstal jsem na malé vesnici Myslejovice (okres Prostějov). V naší rodině se chovala hospodářská zvířata a v tomto období jsem spíše pomáhal s krmením zvířat. Po vystudování Mendelovy univerzity v Brně jsem se přestěhoval do vesnice Šebrov-Kateřina (okres Brno-venkov), kde přišel pro mě zlomový bod v chovu králíků. Na zahradě jsem našel starou králíkárnou, a tak přišel nápad pořídit nové nájemníky do opuštěných kotců.

Aktivní chovatelskou dráhu začínám v roce 2013 pořízením převážně křížených králíků. O rok později si pořizuji na výstavě Rájec-Jestřebí své první čistokrevné králíky plemene Vídeňský bílý. Od roku 2015 jsem se stal členem Českého svazu chovatelů (ČSCH) v organizaci ZO ČSCH Kuřim. V tomto roce se odehrály ještě dvě významné změny. Skončil jsem s chovem plemene Vídeňský bílý a na jaře jsem si pořídil plemeno Kalifornský černý. Dále jsem si pořídil na Celostátní výstavě v Nitře zemplínského králíka (slovenské národní plemeno).

Od roku 2016 jsem začal chovat pouze zemplínského králíka a první vlastní odchov jsem vystavil na Celostátní výstavě v Olomouci v roce 2016. V roce 2017 jsem vstoupil do klubu zemplínských králíků a poprvé jsem se zúčastnil Celostní výstavy v Nitře. Na této výstavě jsem se stal Majstrem Slovenské republiky s čtyřčlennou kolekcí králíků, která získala 382,5 bodů (95,5 b; 95,5 b; 96,5 b a 95,0). O rok později jsem opět vystavoval na této Celostátní výstavě a obhájil jsem Majstra Slovenské republiky. Králíci v kolekci byly naprosto vyrovnání a kolekce získala 384 bodů (96,0 b; 96,0 b; 96,0 b a 96,0).

V roce 2019 přichází senzační chovatelské úspěchy na domácí půdě v Česku a i na Slovensku. Na Celostátní výstavě v Přerově jsem se stal prvním Čechem, který získal Mistra České republiky za plemeno zemplínského králíka. Dále jsem vystavoval na klubové výstavě zemplínských králíků ve Stražském (SK). Na klubové výstavě teprve chovatel pozná, jak kvalitní králíky má v chovu, protože se na této výstavě potkávají chovatelé stejného plemene. Jelikož zatím zemplínský králík není v ČR příliš rozšířený, tak se klubová výstava pořádá jen na východním Slovensku. Po získání Mistra ČR v Přerově bylo hlavním cílem na klubové výstavě dokázat i to, že tento titul nebyl udělen zbytečně. Na této výstavě jsem získal ocenění - Vítězná kolekce za 382 bodů (95,0 b; 96,5 b; 95,5 b a 95,0 b), Šampionka klubu (96,5 b) a Šampion klubu (95,5 b). 

Ing. Tomáš Ondrouch

Myslejovice č. 141, 798 05

+420 735 749 916

info@kralikar.cz