Plemena králíků

 

Malé slovenské plemeno králíka s šedomodrou hustou krátkou srstí a sympaticky zavalitým tělem - to je holíčský modrý. Ačkoli toto plemeno bylo uznáno už v roce 1975, čeští chovatelé si ho začínají více všímat až nyní.

Havana

22.10.2023

Začínající chovatelé králíků si vybírají chovné plemeno většinou na doporučení zkušenějších chovatelů, někteří hledají na internetu a vybírají si ty nejstatnější druhy, a jiní se zamilují do vzhledu některého plemene hned na první pohled. A přesně to se vám může stát, když uvidíte králíka plemene Havana.

Nitranský králík je střední plemeno s hmotností v dospělosti mezi 4,25 a 5,25 kilogramu. Tento králík byl vyšlechtěn ve Výzkumném ústavu živočišné výroby v Nitře.

Červená srst, normální srst, žije v mnoha českých králíkárnách. To je český červený. Jelikož se jedná o české plemeno, skvěle se mu daří v našich podmínkách. Bystrý pozorovatel údajně odhalí jeho velkou skromnost a výrazný temperament.

Vídeňští modří králíci jsou velmi oblíbená zvířata. Mnozí chovatelé je pěstují pro jejich chutné maso a krásnou kůži. Toto plemeno má tu výhodu, že je nenáročné a velmi dobře se množí. Kromě toho mají také silnou imunitu.

Zakrslý beran

31.07.2022

Zakrslý beran okouzlí většinu lidí od první vteřiny. Jejich dlouhé, svěšené uši jsou prostě velmi roztomilé.

Navzdory svému pojmenování bylo toto plemeno vyšlechtěno až ve Spojených státech za přispění králíků z Nového Zélandu. První z těchto jedinců vyšlechtil v roce 1916 W. S. Preshaw.

Japonský králík se pyšní krásnou krémovou srstí s příměsí hnědých až černých pruhů, které objímají jeho tělo. Už jste o tomto plemeni slyšeli?

Již podle názvu je jasné, že se pod označením ,,Český luštič" skrývá národní plemeno králíka, který je zároveň jedním z nejmladších vyšlechtěných druhů u nás. Má velkou míru užitkovosti a náročnost jeho chovu je velmi nízká. V určitých směrech se však jedná o netypický králičí druh.

Moravský modrý na první pohled zaujme svým vzhledem, díky kterému se řadí mezi ty nejzajímavější. Chcete o plemenu vědět více? Pak čtěte dál.