Plemena králíků

 

Nitranský králík je střední plemeno s hmotností v dospělosti mezi 4,25 a 5,25 kilogramu. Tento králík byl vyšlechtěn ve Výzkumném ústavu živočišné výroby v Nitře.

Červená srst, normální srst, žije v mnoha českých králíkárnách. To je český červený. Jelikož se jedná o české plemeno, skvěle se mu daří v našich podmínkách. Bystrý pozorovatel údajně odhalí jeho velkou skromnost a výrazný temperament.

Vídeňští modří králíci jsou velmi oblíbená zvířata. Mnozí chovatelé je pěstují pro jejich chutné maso a krásnou kůži. Toto plemeno má tu výhodu, že je nenáročné a velmi dobře se množí. Kromě toho mají také silnou imunitu.

Zakrslý beran

31.07.2022

Zakrslý beran okouzlí většinu lidí od první vteřiny. Jejich dlouhé, svěšené uši jsou prostě velmi roztomilé.

Navzdory svému pojmenování bylo toto plemeno vyšlechtěno až ve Spojených státech za přispění králíků z Nového Zélandu. První z těchto jedinců vyšlechtil v roce 1916 W. S. Preshaw.

Japonský králík se pyšní krásnou krémovou srstí s příměsí hnědých až černých pruhů, které objímají jeho tělo. Už jste o tomto plemeni slyšeli?

Již podle názvu je jasné, že se pod označením ,,Český luštič" skrývá národní plemeno králíka, který je zároveň jedním z nejmladších vyšlechtěných druhů u nás. Má velkou míru užitkovosti a náročnost jeho chovu je velmi nízká. V určitých směrech se však jedná o netypický králičí druh.

Moravský modrý na první pohled zaujme svým vzhledem, díky kterému se řadí mezi ty nejzajímavější. Chcete o plemenu vědět více? Pak čtěte dál.

Francouzský beran patří k největším plemenům králíků. Původně se jednalo pouze o masné plemeno. Dnes se ještě hojně chová pro maso, ale také často jako domácí mazlíček. Příznivce si získává svým typicky "nabručeným" výrazem a zavalitým vzhledem.

Německý obrovitý strakáč (NoS) patří mezi velká chovná plemena králíka a vyšlechtěn byl přibližně ve stejné době jako Belgický obr v Německu.