Odchov

 

Určitě víte, že kvalitní seno pro králíky je důležité kvůli jejich spokojeným bříškům. Věděli jste ale, že stejně důležitý je výběr krmiva kvůli správnému vývoji a kvalitě zubů?

Králíci jsou nejen krásnými a přátelskými mazlíčky, ale také se stávají stále populárnějšími terapeutickými společníky, kteří pozitivně ovlivňují lidské duševní a fyzické zdraví. Tato forma terapie, známá jako králíčí terapie, využívá schopností králíků navodit u lidí relaxaci, zmírnit stres a zlepšit náladu.

Králík

03.03.2023

Králík je oblíbeným domácím mazlíčkem i chovným zvířetem. Existuje mnoho různých plemen králíků, které se liší velikostí, tvarem těla, zbarvením srsti a chováním. V tomto článku se podíváme na některé základní informace o králících, včetně jejich životního stylu, potřeb a péče, kterou o ně musíme poskytovat.

Hygiena chovu

06.07.2022

Králík sice není náročný na prostředí, ale jako u každého živočicha je prostor, v němž žije, jedním z nejdůležitějších faktorů pro jeho úspěšný rozvoj.

V posledních letech lze ve společnosti pozorovat zvýšený zájem o zdravé stravování, a tedy i o tzv. funkční potraviny, které přinášejí spotřebitelům víc než jen základní živiny.

Chov výstavních králíků zahrnuje poskytnutí specifických životních podmínek a správné výživy, abychom dosáhli odchovu exteriérově dokonalých jedinců.

Zakrslý králíček je oblíbeným chlupatým společníkem jak dětí, tak dospělých. A nejen pro svou nenáročnost - brzy zjistíte, že je velice inteligentním spolubydlícím, který dokáže svého majitele bezpodmínečně milovat, ale taky zarytě nenávidět.

Byl bych velmi nerad, kdyby níže uvedené řádky někdo potřeboval nutně čísti. Bohužel stane se, že mláďata o matku přijdou, nebo se samice přestane o své potomky starat a v takové situaci nezbude nic jiného, než si tento článek pročíst. Ať to či ono, v takovém případě potřebují naší pomoc, aby dorostla a odchov proběhl bez větších úhynů. Máme-li v...

Nedílnou součástí chovu králíků je i schopnost chovatele králíka připravit pro kuchyňské účely, resp. zabít. Takový úkon není nikterak obtížný, zvládne ho každý i sebeméně zručný chovatel, který nemá panickou hrůzu z krve. Tento článek slouží všem chovatelům. Vy, kteří chcete chovat na výstavy a myslíte si, že pro Vás tyto řádky nejsou, jste na...