Nemoci

Rubriky s článkami o nemocích zvířat jsou vždy jedněmi z nejnavštěvovanějších na každé chovatelské stránce. Proč tomu tak je? Pro dosažení zdárných odchovů jakéhokoliv zvířete je nezbytné, aby zvíře bylo zdravé, prosté nemocí, které by mu znesnadňovaly odchov mláďat či ho ohrožovaly na životě. Úkolem chovatele je těmto nemocím preventivně předcházet, odhalit je co nejdříve po jejich propuknutí a zahájit léčbu včas. Z toho důvodu ani na portále Králíkář.cz nechybí sloupky o nejčastějších nemocích králíků, které sužují naše chovy.
Nepodceňte své znalosti, abyste byli schopni svému chovu co nejdříve pomoci a rozeznali všechny důležité choroby. Přečtěte si :

Články obsahují charakteristiku nejběžnějších králičích onemocní českých chovů!

Kdo mi poradí a pomůže s identifikací králičí nemoci?

V případě, že si nevíte rady s identifikací popřípadě léčbou nemoci, která trápí váš chov, můžete požádat o radu v naší králíkářské skupině na facebooku. Každý zkušený chovatel vám jistě rád poradí a doporučí správný postup. Druhou variantou je miniporadna přímo na našem portále. Chcete-li se svěřit do rukou odborníka, neváhejte kontaktovat veterinárního lékaře.