Králíci s citlivým trávením: Jaká strava jim může pomoci a co by měli jíst?

06.05.2023

Naši čtyřnozí přátelé mohou být taky nemocní. Králíci jsou známí pro své citlivé trávení a vyžadují specifickou stravu, aby se vyhnuli zdravotním potížím. Proto je důležité vědět, jakou stravu králíkům nabízet a jaká krmiva jsou nejvhodnější. Celé to může vypadat jako řešení složité detektivní záhady. Ale nezoufejte, v tomto článku se dozvíte, co by správná strava měla obsahovat.

Střevní mikroflóra

Všechno to začíná příjmem potravy, králíci jedí opravdu hodně často. Poté ale záleží, kolik živin si ze snězené potravy tělo králíka vezme. Stejně jako u lidí, tak i u králíka je důležitá správná funkce celého trávícího traktu a také střev. Kombinace aromatických semen pomáhá udržet činnost střev v rovnováze. Grünhopper digestive kombinuje zmíněná semena s dalšími prospěšnými bylinami, které spolu tvoří účinnou podporu zdraví králíka.

Krmivo pro lepší trávení - 1 kg

Tato pečující krmná směs napomáhá dobrému trávení. Krmivo má díky přítomnosti semen jemnější strukturu. Jde o druhově bohaté a zdraví prospěšné krmivo bez obsahu obilovin, melasy, barviv nebo přísad. Je ideální volbou pro králíky, kteří mají obtíže s trávicím traktem. Podporuje zdraví střev a pomáhá snižovat plynatost.

279,00 Kč

  Močové cesty

  Dalším důležitým faktorem jsou filtrační orgány a jejich "odpadní" tekutiny. Ty by měli zůstat co nejprůchodnější a čisté. Pokud se ve stravě nachází příliš velké množství vápníku, ve špatné kombinaci s ostatními složkami stravy to může mít neblahý vliv na zanášení močových cest. Proto se doporučuje doplňovat stravu krmivem se sníženým obsahem vápníku, Grünhopper Urinary udržuje zdraví těchto cest a je sestavený přímo pro tyto účely.

  Krmivo na močové cesty - 300 g

  Tato směs se řadí mezi strukturovaná krmiva. Její výhodou je velmi nízký obsah vápníku. Je ideální volbou jako prevence proti obtížím spojeným s močovým ústrojím. Krmivo je možné využívat jako každodenní doplněk stravy.

  269,00 Kč

   Zdraví a komplexní strava

   Jak jste četli výše, každý problém má své řešení. Nejlepší je však těmto problémům předcházet a vyvarovat se tak zbytečným starostem. Strava by měla být stavebním kamenem pro imunitu, energii a celkové zdravé funkce těla. Grünhopper připravil balíčky podle potřeby. Krmivo pro mladé králíčky i dospělé jedince, a hned několik variant.

   Sběr a příprava bylin a klíčových ingrediencí do stravy může působit složitě, ono to také složité je. Tuto problematiku řeší Grünhopper, který za vás vše připraví a váš králíček dostane přesně to, co potřebuje.