Sušené květiny pro králíky

17.06.2023

Chcete svému králíčkovi dopřát kvalitní stravu po celý rok? Vyzkoušejte vyváženou směs letních květin a zpestřete mu jídelníček. Již nemusíte čekat na léto, ale pestrou stravu mu můžete dopřát i během roku. Uvidíte, že si tuto zdravou pochoutku vaši mazlíčci doslova zamilují.

Pestrá strava je pro králíky velice důležitá. Králíci by měli dostávat různé druhy zeleniny a ovoce, aby dostali potřebné živiny. Důležité je jim podávat i kvalitní seno, které jim pomáhá udržovat zdravou trávicí soustavu. Pro zpestření stravy jim můžete nabídnout i různé směsi bylin a květin.

"Letní květiny" vyrábí německá společnost Grünhopper, která se již několik let specializuje na výrobu kvalitních krmiv pro zvířata, včetně doplňků pro králíky. Díky této vyvážené směsi květin a bylin si vaši mazlíčci udrží svou vitalitu. 

Směs je 100 % BIO a přírodní a obsahuje pouze červený jetel luční a květy růží. Jetel luční obsahuje vysoký podíl vlákniny, která je důležitá zejména pro mladé jedince a kvalitně podporuje trávení a pomáhá i k tomu, aby se správně opotřebovávaly králičí zuby, které stále dorůstají. Tato bylina je známá pro své léčivé účinky. 

    Nicméně dospělým králíkům by se jetel neměl často podávat, a to z důvodu vyššího obsahu bílkovin a cukru. Květy růží jsou zde zastoupeny jako zdravý pamlsek, na kterém si králíci rádi pochutnají. Opět by se ale neměly podávat v příliš velkém množství, citlivějším jedincům mohou způsobit i průjem

    Jako doporučená denní dávka se uvádí přidávat pár kousků této směsi do běžného denního krmení. Nejedná se však o náhražku běžného krmiva, ale pouze o doplněk stravy a zdravý pamlsek. Vhodný je zejména pro mladé králíky, kteří potřebují spoustu vitamínů a minerálů pro svůj růst.