Ostatní krmiva
Píci, jádro i okopaniny již máme za sebou. Ty tvoří nejpodstatnější složky králičího jídelníčku a nám nezbývá než doplnit "špajsekarte" jen o nějaké dezerty. Hodnotným zdrojem bílkovin jsou luštěniny, u nás především hrách. Ten podáváme v případě jeho získání králíkům ve vývinu od 3. měsíce stáří. Dále ho můžeme zařadit do výkrmu a nabobtnaný ve vodě kojícím samicím - podpoří tvorbu mléka. Ještě o stupínek hodnotnějším krmivem je v tomto směru sója, tu ovšem jen tak lehce neseženeme.
Olejniny jsou pro svůj vysoký obsah energie a pro zjevné účinky na kvalitu srsti oblíbeným doplňkovým krmivem. Slunečnice a lněné semínko podáváme králíkům při línání a před výstavami, kdy je zapotřebí zkvalitnit srst (lesklejší, pružnější). Ještě častěji jsou však olejniny užívány v chovu angor - po střiži, aby urychlily nárůst vlny. Nemalou výhodou je i vysoký obsah energie, proto podání v zimních měsících ve venkovních králíkárnách neuškodí. S množstvím u lněného semínka opatrně, na balení by měla být max. dávka. Vyšší množství může způsobit průjem i úhyn.
Český chovatel, který má cit k tradicím, jistě neopomene koupit králíkům pivovarské kvasnice. Jsou bohatým vitamínu B, fosforu, laktózy a jiných minerálních látek. Jejich přimíchání do krmné směsi zvyšuje hmotnostní přírůstky a má pozitivní vliv na zdravotní stav.
Velmi cenným krmivem je sušené i normální mléko, které podáváme kojícím samicím pro zvýšení laktace, dále syrovátka, které mají vysokou energetickou hodnotu a jsou lehce stravitelné. Pšeničné otruby jsou vhodné pro kojící samice, nejlépe zředěné s vodou, a jedince v období pohlavní aktivity. Použít můžeme i krmnou sůl (jako oliz) či krmný vápenec (pro březí, laktující samice; mladým králíkům).
O přípravcích jako je roboran, optimin, acidomit a další, najdete informace u jejich prodejců a výrobců. Stejně jako předešlá krmiva se i tyto přípravky podávají vybraným kategoriím králíků pro upevnění zdraví, lepší přírůstky, apod.