To nejlepší pro vašeho králíka? Čistě přírodní krmivo pro králíky plné vitamínů

05.11.2023

Také chcete vašim králíkům dopřát jen to nejlepší? Alfou i omegou péče o tato zvířátka je vyvážená a nutričně hodnotná zdravá strava. Ať už králíka chováte jako domácího mazlíčka anebo doma máte celý chov králíků k jejich následné konzumaci, kvalitní péče začíná právě výběrem kvalitního krmiva, které králíkovi zajistí dostatečný přísun všech základních živin, a také vitamínů a minerálů. Přesně takovými krmivy jsou například krmiva pro králíky značky Grünhopper.


Výhody krmiva pro králíky Grünhopper

Značka Grünhopper si ze všeho nejvíc zakládá na kvalitě surovin, které do svých krmiv pro králíky používá. Jejich vysoká kvalita zajišťuje, že výsledná krmiva Grünhopper vždy nutričně odpovídají potřebám a nárokům králíků.

Váš králík tak dostane přesně takovou stravu, jakou by se živil i sám ve volné přírodě. Do jeho těla se tak dostane vysoké množství vitamínů a minerálů, které potřebuje pro svůj dobrý zdravotní stav a kondici.

Všechna krmiva Grünhopper přitom neobsahují žádné obiloviny, čímž podporují zdraví jeho střev. Ty jsou pro králíka prospěšné pouze ve volné přírodě, a to konkrétně na podzim. V této době obiloviny králíkům slouží jako zdroj rychlého příjmu energie a tukových zásob na blížící se zimu. V chovatelském prostředí se králík bez obilovin obejde. Jeho trávicí trakt ani není na trávení obilovin plně uzpůsobený, obiloviny mu proto pouze způsobí víc potíží. Postupně by mu zanášely trávicí trakt, což by mělo za následek potíže s trávením a rychlé přibývání na váze až obezitu.

Pokud chcete mít doma zdravého, čilého a aktivního králíka, krmiva Grünhopper jsou tak tím nejlepším, co mu můžete dopřát.

Jejich výhody ve zkratce:

 • Vysoká kvalita používaných surovin.
 • 100% přírodní krmivo stejné jako ve volné přírodě.
 • Vysoký obsah vitamínů a minerálů.
 • Žádný obsah obilovin.
 • Podpora zdravého trávicího traktu.

Nabídka různých krmiv Grünhopper a jejich složení

Kvalitní krmivo vždy poznáte podle jeho jednotlivých složek. To však ale musíte vědět, co takový králík může či naopak nesmí jíst. Základem jeho stravy je vždy kvalitní seno, které mu dodává dostatek vlákniny a je důležité také pro obrušování jeho neustále dorůstajících stoliček.

Další doplňkové krmivo vedle sena pak králíkovi zajišťuje dostatečný přísun vitamínů a minerálů. A právě tady vstupuje do hry potřeba kvalitního krmiva. Nebudete tak muset hlídat, zda má váš králík dostatečně pestrou stravu. Všechny látky a živiny potřebné k jeho dobré fyzické kondici dostane z kvalitního krmiva Grünhopper.

Co tedy králík může jíst, a tudíž by se to mělo vyskytovat i v krmivu?

Ze zeleniny je to ve větším množství například:

 • Mrkev, celer, kedlubna, fenykl, petržel, listy topinamburu, paprika, štěrbák, …

V menším množství:

 • Okurka, ledový salát, zelí, špenát, kozlíček polníček, brokolice, kapusta, …

Z bylinek je to ve větším množství:

 • Anýz, bazalka, máta, meduňka, měsíček, třezalka, heřmánek, ostružinové či borůvkové listí, jitrocel, …

V menším množství:

 • Sedmikráska, rozmarýna, kopr, pampeliška, vojtěška, …

Když se pak podíváte na složení jednotlivých krmiv Grünhopper, zjistíte, že váš králík z krmiva dostane vše potřebné, co k dobrému zdraví ze stravy potřebuje. Při krmivech je ale potřebné brát ohled také na druh králíka či vývojovou fázi, ve které se zrovna nachází. Rozdíly spočívají v obsaženém množství jednotlivých prospěšných látek. Mladý králík by například měl ve stravě mít mnohem vyšší obsah vápníku než dospělý králík. Grünhopper nezapomněl ani na tyto individuální potřeby, a proto v jeho nabídce najdete:

 • Krmivo bez obilovin pro zakrslé králíky podporující imunitu a zdraví střev.
 • Krmivo pro mláďata králíků, které usnadňuje přechod z mateřského mléka na klasickou stravu. Krmivo pozitivně působí na trávicí trakt mláďat a díky obsahu mrkve, pampelišky či jetelu mláďatům nabízí i vyšší obsah vápníku, který potřebují ke svému růstu.
 • Krmivo pro dospělé králíky, které je nutričně vyvážené, nabízí dostatek vitamínů a minerálů a snižuje riziko vzniku obezity. Kromě králíků je toto krmivo vhodné i pro osmáky nebo morčata.

Pokud už však váš králík nějakými zdravotními potížemi trpí, ledacos lze opět vylepšit správně zvoleným krmivem. Proto v nabídce krmiv Grünhopper najdete také:

Aby králíci měly stravu co možná nejpodobnější jejich přirozené stravě v přírodě, v Grünhopperu vyvinuli také speciální bylinková krmiva na zpestření jídelníčku. Bylinky opět dodají králíkům další spoustu užitečných vitamínů a minerálů. Jejich pestrou paletu můžete najít v těchto krmivech:

Krmivo Grünhopper je tak pro králíka skutečnou kvalitou a může mu nabídnout dostatek všech látek, které potřebuje přijmout ze stravy.