Výstava Strakonice už nikdy!

02.02.2020

Tento víkend ve Strakonicích proběhla výstava králíků, leč místní chovatelé si příliš dobré jméno neudělali. spíše naopak! Musím se podělit o svou dnešní zkušenost. 

V pátek jsem odvezla své ušáčky na výstavu, kterou pořádala ZO ČSCH Strakonice. Nikdy jsme se ve Strakonicích výstavy neúčastnili a byla jsem na celou akci velmi zvědavá.

Pěkný pavilon a milí pořadatelé při příjmu na mě dělali dobrý dojem a spokojeně jsem v pátek odjela. Největší překvapení, mě však čekalo dnes, kdy jsem si měla svá zvířata převzít. Jako první mě ihned při vstupu do pavilonu praštil přes nos neskutečný zápach, horší však bylo, co přišlo poté.....Všechna zvířata ležela na kartonech, které zřejmě zlikvidovali tentýž den, co je chovatelé dovezli. Leželi ve vlastních výkalech a moči. Nožičky měli promočené na kůži tak, že jsem je doma ždímala a vysávala kapesníky. 

Beránci měli svá ouška vymáchaná ve výkalech, no prostě tragédie! Ostatně video mluví za vše. Velmi lituji, že jsem svoje králíčky na tuto výstavu dovezla a absolutně nechápu jak celá organizace této výstavy mohla takto selhat. Pokud mají garanti svá zvířata v těchto podmínkách, tak zvířátka lituji!! Mimo to jsem se dozvěděla, že tato výstava se každoročně pořádá v naprosto stejných podmínkách, jaké jsem viděla dnes. Nepochopím, jak někdo může dobrovolně po předchozích zkušenostech umístit opakovaně svá zvířata na výstavu do Strakonic a že tuto situaci nikdo přede mnou neřešil!

Na videu jsou pouze zakrslíci, dovedete si tedy představit, jak asi vypadal stejně velký kotec s velkými plemeny.

Styděla bych se!

Autorka: Miru Koldová‎